Аталанта – Ювентус Прогноза 15.05.2024

Аталанта емблема
Аталанта
П
З
П
П
Ювентус емблема
Ювентус
З
П
П
П
bet365 img

Байер Леверкузен определено е сензацията в европейския клубен футбол през този сезон, но има още един отбор, който прави нещо невероятно за своя потенциал. Става въпрос за Аталанта, за която всеки следващ мач през месец май е „мачът на сезона“. Днес „Богинята“ ще се опита да триумфира в турнира за Купа на Италия, след като почти си осигури участие в следващия сезон на Шампионска лига, а след дни предстои и финал за Лига Европа, където съперник е именно вече споменатият Байер Леверкузен.

В спора за трофея, от турнирната надпревара на Италия, Аталанта се изправя срещу Ювентус. Временната форма на двата отбора е категорично в полза на символичните домакини от Бергамо, но „Бианконерите“ няма как да бъдат подценени в подобна среща. Арена на сблъсъка е „Олимпико“ в Рим, където в началото на месеца Ювентус изигра силен двубой при равенство 1:1 с Рома.

До тук в турнира Аталанта премина през три елитни клуба. Още на четвъртфиналите отборът бе отписван, но спечели с 2:1 срещу Милан насред „Сан Сиро“. Първият полуфинал с Фиорентина пък бе загубен минимално, но на реванша „Богинята“ бе безкомпромисна – 4:1. Съперниците на Ювентус в началната фаза бяха далеч по-леки – Салернитана и Фрозиноне, които бяха преодолени с лекота. На полуфиналите „Старата дама“ спечели у дома с 2:0 срещу Лацио, но на реванша се нуждаеше от гол на Милик в 83 минута, за да намали до 2:1 и в крайна сметка да продължи напред, въпреки загубата.

Впечатляващо е как в толкова натоварена програма Аталанта успява да държи подобно темпо и да записва победа след победа. Тимът е с шест успеха в последните си седем мача от всички турнири, като те бяха изиграни в рамките на само три седмици. През уикенда победен бе и Рома с 2:1 в двубой от Серия А, като авансът в битката за Топ 5 е от три точки и мач по-малко.

Рядко се случва Ювентус да се намира в серия от шест поредни мача без победа, но точно такава е ситуацията към момента. „Бианконерите“ не губят често, само веднъж за осем срещи, но на практика не могат да спечелят. Може да приемем равенствата с Милан и Рома, но не и издънката при 1:1 със Салернитана в неделя, като дори поражението бе избегнато в 91 минута.

Днес е първият финал за Аталанта по нейния своеобразен требъл. Тимът има само един трофей от тази надпревара, когато през 1963 година надиграва друг отбор от Торино – едноименния тим от града. Интересно е, че през този сезон Аталанта се подвизава в Серия Б и печели от ролята на аутсайдер. Букмейкърите считат за такъв тимът и днес, но резултатите представянето и резултатите на Ювентус не отговарят на отбор, който заслужава да спечели трофей. „Бианконерите“ са били големият победител в надпреварата най-много пъти от всички отбори – 14.

bet365 img
18+ Разумна Игра.